Як випустять Тимошенко » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

Опрос

Loading...Календарь
«    Август 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 


 
 

Як випустять Тимошенко

14-10-2011, 15:35 | Политика
Як випустять ТимошенкоДекриміналізація статей, за якими засуджено Тимошенко, не можлива навіть теоретично, оскільки мова йде не про економічні злочини, декриміналізація яких потрібна, а про посадові. Під дію статей про перевищення та зловживання владою підпадають усі чиновники, починаючи від голови районної державної адміністрації, закінчуючи членами Кабінету Міністрів і Адміністрацією Президента. Декриміналізація таких статей не можлива навіть теоретично, тому що фактично це буде означати неконтрольовану, безкарну діяльність всього державного сектору.

Як випустити Тимошенко? Як посадили – так і випустять. Посадили за прямими вказівками, так і випускатимуть – за прямими вказівками. Не треба вірити легендам про те, що політична влада і зокрема Адміністрація Президента не впливає на судову систему. Впливає безпосередньо через формування суддівських кадрів.

Наприклад, суддя Кірєєв усупереч закону безпосередньо указом президента був переведений на посаду судді Печерського суду. Всупереч закону – тому що його переведення не супроводжувалося конкурсом, який передбачений для цієї процедури. Відповідно, Кірєєв перебуває у прямій залежності від Януковича. Через механізм ручного впливу на суди, який вони застосували, щоб винести вирок Тимошенко, вони повинні так само його і скасувати. Єдиний теоретично нормальний варіант її звільнення – це скасувати обвинувальний вирок та виправдати її в одній із судових інстанцій: або в Апеляційному суді, або у Вищому спеціалізованому суді.

Вищий спеціалізований суд так само був створений після прийняття нової редакції Закону про судоустрій. Він сформований повністю з нуля, його очолює народний депутат від Партії регіонів Леонід Фесенко – а це пряма підпорядкованість Януковичу. Це ще й політична підпорядкованість, оскільки він був чинним нардепом на момент призначення головою Вищого спеціалізованого суду. Він також є в прямій політичній залежності від Януковича і від Азарова, який є головою Партії регіонів. Вони так само можуть по своїй партійній лінії дати йому негласну вказівку, і він розгляне цю справу відповідно до прийнятого політичного рішення.

Безумовно, політичне рішення приймається під зовнішнім і внутрішнім тиском, тому що ніхто в цивілізованому світі не вірить в те, що Янукович не впливає на судову систему. Цей вплив є очевидним: судова система зазнала серйозних змін протягом минулого року і лише після того, як усі ці зміни були завершені, після того, як у ручному режимі були сформовані всі органи суддівського самоврядування, а також призначений новий генпрокурор, лише після цього почалися реальні порушення кримінальних справ проти опозиціонерів, в першу чергу – проти Луценка.

Перша справа проти Луценка була порушена наступного дня після призначення нового генпрокурора, який є історичним другом і навіть родичем чинного президента, а його брат очолює одну з палат Вищого спеціалізованого суду. Тобто апеляція до органів прокуратури також відбувається в межах інститутів, які очолюють члени родини генпрокурора.

В Адміністрації Президента і в самого Януковича немає жодних проблем із впливом на судову систему: яку він дасть їм команду – таку вони і виконають. І всі це добре розуміють. Саме тому цивілізований світ, європейські міжнародні інституції вимагають конкретно від Януковича, щоб в Україні дотримувалися демократичних свобод. Мова не йде конкретно про Тимошенко, а про багатьох інших людей. Так, наприклад, Макаренко і Діденко перебувають з такими ж специфічними справами, пан Данилишин отримав у Чехії політичний притулок у зв'язку з переслідуваннями, Юрій Луценко сидить у в'язниці за такою самою формулою. Це саме стосується обшуку у Суслова, кримінальних справ проти лідерів "податкового" майдану, лідерів "афганців".

Вирок Тимошенко – це лише один із ланцюгів цієї системної роботи. Керовані суди видають абсолютно керовані санкції для правоохоронних органів, які займаються тим, що переслідують людей, чия точка зору відмінна від позиції президента.


Святослав Олійник, Новий погляд
Другие новости по теме:
СБУ знайшла екс-суддю Зварича СБУ знайшла екс-суддю Зварича
Геннадій Москаль виграв суд у власника «музею жертв Помаранчевої революції» Геннадій Москаль виграв суд у власника «музею жертв Помаранчевої революції»
В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк
Закон про Президента може зазнати змін Закон про Президента може зазнати змін
Сьогодні о 11-00 відбулося друге засідання Уряду з моменту призначення Янук ... Сьогодні о 11-00 відбулося друге засідання Уряду з моменту призначення Янук ...
 
| |
 
 НовостиFree counters!