В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу. » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

Опрос
Календарь
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


 
 

В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу.

13-04-2007, 13:08 | Главная новость
В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу.Напередодні пізно ввечері В.Ющенко своїм указом призупинив урядову постанову від 11 квітня, згідно з якою Кабінет міністрів офіційно відмовився фінансувати дострокові вибори до парламенту.

На думку голови держави, урядова ухвала суперечить 2-м статтям Конституції країни. Зокрема, ч. 3 ст.113, яка зобов'язує Кабінет міністрів у своїй діяльності керуватися указами Президента. В.Ющенко переконаний, що члени уряду, схвалюючи ухвалу, вийшли за рамки своїх повноважень.

Також Президент звернувся до Конституційного cуду з проханням визнати неконституційною ухвалу уряду "Про заходи щодо упередження дій, що порушують Конституцію і Закони України". Президент переконаний, що Кабінет міністрів не мав права забороняти фінансування дострокових виборів.

Як раніше пояснив журналістам міністр юстиції Олександр Лавринович, указ не відповідає законові про бюджет на 2007 р., бюджетному кодексові, законам про вибори народних депутатів і про бюджетні закупівлі. За його словами, невиконання указу президента про перевибори не тягне за собою відповідальності для посадовців. О.Лавринович також нагадав, що парламент ухвалив рішення про незаконність цього указу і що вже 3-й суд поспіль услід за Феодосійським міським і Артемівським райсудом Луганська припинив підготовку до перевиборів до парламенту.

5 квітня Рада національної безпеки та оборони України доручила урядові надати Центрвиборчкому 340 млн грн із резервного фонду на вибори 27 травня.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 299/2007


Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2007 року № 617


Кабінетом Міністрів України 11 квітня 2007 року видано постанову № 617 «Про заходи щодо запобігання діям, які порушують Конституцію та закони України».

Названою постановою визнається неможливим виконання Указу Президента України від 6 квітня 2007 року № 285 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 квітня 2007 року «Про суспільно-політичну ситуацію та невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян України».

Зазначене суперечить частині третій статті 106 Конституції України, якою встановлено, що укази Президента України, видані на основі та на виконання Конституції і законів України, є обов'язковими до виконання на території України, частині третій статті 113 Основного Закону України, якою Кабінет Міністрів України зобов'язано у своїй діяльності керуватися, зокрема, прийнятими відповідно до Конституції та законів України указами Президента України.

Указ Президента України, про неможливість виконання якого йдеться у зазначеній постанові, прийнято на основі та на виконання частини сьомої статті 107 Конституції України, за якою рішення Ради національної безпеки і оборони України вводяться в дію указами глави держави.

Таким чином, Указ № 285 є обов'язковим до виконання Кабінетом Міністрів України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, їх посадовими особами.

Відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України здійснює повноваження, визначені Конституцією та законами України. Ні Конституція України, ні Закон України «Про Кабінет Міністрів України», ні інші закони України не відносять до повноважень Кабінету Міністрів України вирішення питання щодо можливості виконання актів Президента України. Тож, вирішуючи питання про неможливість виконання Указу Президента України від 6 квітня 2007 року № 285, Кабінет Міністрів України вийшов за межі повноважень, передбачених для нього Конституцією України.

З огляду на це зазначене положення постанови Кабінету Міністрів України не відповідає статті 116 Конституції України, а також статті 117 Основного Закону України, яка зобов'язує Кабінет Міністрів України видавати постанови і розпорядження виключно в межах своєї компетенції.

Постановою Кабінету Міністрів України, про яку йдеться, також доручено Прем'єр-міністру України Януковичу В. Ф., Першому віце-прем'єр-міністру України, Міністру фінансів України Азарову М. Я., Голові Державного казначейства України Харченку С. І., керівникам міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим керуватися у своїй діяльності постановами Верховної Ради України від 2 квітня 2007 року № 837-V «Про запобігання діям, що загрожують конституційному правопорядку, громадському спокою і стабільності в Україні» та № 839-V «Про політичну ситуацію в Україні, пов'язану з оголошенням Указу Президента України від 2 квітня 2007 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України».

Указом Президента України від 2 квітня 2007 року № 264 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України», який набрав чинності з дня його опублікування в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник Президента України» 2 квітня 2007 року, повноваження парламенту достроково припинено. За цих обставин зазначене доручення, передбачене постановою Кабінету Міністрів України, не відповідає статті 19 Конституції України, якою встановлено, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Ураховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2007 року № 617 «Про заходи щодо запобігання діям, які порушують Конституцію та закони України».

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

12 квітня 2007 року


Другие новости по теме:
В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про призначення позачергових виборів до Верховної ...
Що це було? Ющенко поновив на посаді С.Піскуна (текст указу) Що це було? Ющенко поновив на посаді С.Піскуна (текст указу)
РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ... РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ...
Ющенко підписав Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік» Ющенко підписав Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік»
 
| |
 
 Новости


Free counters!