Ю.Луценко очолив новий передвиборчий блокНа міжпартійному з\’їзді партії \»Вперед, Україна!\», Християнсько-демократичного Союзу і громадянського руху \»Народна самооборона\» створений єдиний передвиборчий політичний блок \»Народна самооборона Ю.Луценка\».

Угода про створення блоку була підписана на початку з\’їзду лідером партії \»Вперед, Україна!\» Віктором Мусіякою, лідером \»Народної самооборони\» Юрієм Луценком і лідером ХДС Володимиром Стретовичем.

Напередодні партія \»Народний союз \»Наша Україна\» заявила, що має намір об\’єднатися з Блоком Юрія Луценко, до якого увійдуть партії \»Вперед, Україно!\» і \»Християнсько- демократичний союз\» для участі в позачергових виборах у Верховну Раду.

Раніше колишній глава МВС України, лідер громадянського руху \»Народна самооборона\» Юрій Луценко не виключив можливості очолити загальний виборчий список з пропрезидентським Блоком \»Наша Україна\». Про це він повідомив журналістам 13 квітня.

\»Я і сьогодні не виключаю, що можу очолити загальний виборчий список \»Нашої України\» і \»Народної самооборони\», — сказав Ю.Луценко, додавши, що для нього \»як для амбітної людини це було б задоволено приємно\».

Відповідаючи на питання про хід переговорного процесу щодо можливого об\’єднання з \»Нашою Україною\», Ю.Луценко сказав: \»Цей процес завжди дуже тривалий, багатошаровий і багатогранний\». Він відзначив, що у формуванні єдиного блоку між \»Народною самообороною\» і \»Нашою Україною\» першим руку протягне Блок \»Народна самооборона\», оскільки її з\’їзд відбудеться раніше з\’їзду \»Нашої України\». При цьому Ю.Луценко підкреслив, що місце в списках можливого майбутнього мега-блока не є принциповим. Проте він відзначив, що, знаходячись на першому місці, зміг би \»багато чого зробити\».

Зазначимо, що Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) відстоює ідею йти на вибори двома колонами з \»НУ\». З\’їзди \»НУ\» і БЮТ, на яких і буде ухвалено остаточне рішення, відбудуться відповідно 16 і 17 квітня.

Нагадаємо, 2 квітня Президент Віктор Ющенко підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 27 травня. Приводом для цього став перехід 11 депутатів опозиційних фракцій в коаліцію парламентської більшості. Коаліція визнала указ неконституційним і звернулася до Конституційного суду, який повинен розглянути це питання 17 квітня.

Добавить комментарий