30 вересня 2007 р. відбудуться дострокові парламентські вибори » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

Опрос
Календарь
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


 
 

30 вересня 2007 р. відбудуться дострокові парламентські вибори

27-05-2007, 13:22 | Главная новость
30 вересня 2007 р. відбудуться дострокові парламентські вибориПро дату проведення виборів повідомив на брифінгу о 4 годині ранку Президент України Віктор Ющенко. Президент оголосив, що вихід з політичної кризи знайдений.
В ході багатогодинної зустрічі голови держави з прем'єр-міністром Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Олександром Морозом, міністром оборони Анатолієм Гриценком, лідером БЮТ Юлією Тимошенко і лідером "Нашої України" В"ячеславом Кириленком була узгоджена дата проведення дострокових парламентських виборів - 30 вересня.

При цьому дострокові вибори до ВР відбудуться незалежно від рішення Конституційного суду. Про це також повідомив Президент України. За його словами, досягнуті домовленості не повинні порушуватися незалежно від рішення КСУ у справі щодо конституційності указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання.

Президент, прем'єр-міністр і голова ВР підписали спільну заяву щодо невідкладних заходів, спрямованих на розв'язання політичної кризи шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради. Сторони домовилися забезпечити недопущення будь-яких спроб нагнітання протистояння в суспільстві і попередження всіляких дій щодо провокації "силового" розвитку подій. Домовилися провести позачергові вибори 30 вересня 2007 р., визнати, що позачергові вибори проводяться згідно з Указом Президента України на підставі частини другої статті 82 Конституції України.

Для законодавчого забезпечення чесних, прозорих і демократичних позачергових виборів до Верховної Ради ініціювати проведення з 29 травня впродовж двох днів (29-30 травня) пленарних засідань Верховної Ради, на яких схвалити в цілому узгоджені робочою групою уповноважених представників Президента України, Кабінету міністрів, парламентської коаліції і парламентської опозиції проекти нормативно-правових актів. Підтвердити результати голосування щодо прийнятих за період з 2 квітня по 29 травня актів Верховної Ради. Ухвалити заздалегідь узгоджені закони, які стосуються доручення України до ВТО, та інших нормативно-правових актів з соціально-економічних питань.

Кабінету Міністрів України разом із Центральною виборчою комісією забезпечити виконання Закону України "Про Державний реєстр виборців". З метою забезпечення чесних, прозорих і демократичних виборів внести зміни до персонального складу Центральної виборчої комісії на принципах домовленостей, досягнутих Робочою групою уповноважених представників Президента України, Кабінету міністрів, парламентської коаліції і парламентської опозиції.

Сторони беруть зобов'язання не допускати поза межами своєї компетенції втручання в діяльність органів судової влади і правоохоронних органів.

"Кожна із сторін, яка брала участь в переговорах, зробила достатньо компромісів для того, щоб з'явився документ, який врегулює цю кризу", - заявив В.Ющенко і підкреслив, - "Ми знайшли після досить довгих - я не можу сказати, що легких переговорів, - рішення, які є компромісними". В.Ющенко також подякував усім політичним силам за зусилля, які вони продемонстрували в рамках переговорного процесу. В.Янукович у свою чергу підкреслив, що за останні дні державні діячі переконалися, що потрібно негайно припиняти дії, які призводять до цивільного протистояння.

О.Мороз повідомив журналістам, що зміни до Державного бюджету на 2007 р. з проведення дострокових парламентських виборів будуть ухвалені в прискореному порядку.


РБК-Україна
Другие новости по теме:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про призначення позачергових виборів до Верховної ...
Україна виходить з політичної кризи: узгоджено пакет компромісу Україна виходить з політичної кризи: узгоджено пакет компромісу
ПАРЕ вирішила не підштовхувати Україну до дострокових виборів ПАРЕ вирішила не підштовхувати Україну до дострокових виборів
В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу. В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу.
РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ... РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ...
 
| |
 
 Новости


Free counters!