В.Огризко: Почався зворотній відлік перебування ЧФ Росії в Криму » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

ОпросКалендарь
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 


 
 

В.Огризко: Почався зворотній відлік перебування ЧФ Росії в Криму

6-06-2007, 11:10 | Политика
В.Огризко: Почався зворотній відлік перебування ЧФ Росії в КримуУкраїна звертається до Росії з проханням прискорити процес ухвалення загального рішення щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко після закінчення 5 засідання підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України українсько-російської міждержавної комісії.

"Наш сьогоднішній раунд був достатньо продуктивним, хоча, звичайно, всім хотілося б мати трішки більше", - сказав В.Огризко. За його словами, на засіданні було розглянуто 6 основних питань. А Міністерство закордонних справ України почало зворотній відлік перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, яке наближається до закінчення. "Адже, як ви знаєте, 28 травня ми перейшли через певний екватор, коли почався зворотний відлік перебування ЧФ, - підкреслив В.Огризко. - Через 10 років відповідний договір припинить свою дію. Ми повинні зробити все, щоб, по-перше, ЧФ ці роки функціонував нормально, по-друге, щоб це не створювало проблем для українських громадян, і, по-третє, щоб був підготовлений плавний процес завершення цієї місії. Це ті теми, які ми сьогодні обговорювали".

За словами В.Огризка, сторони домовилися погодити текст угоди щодо інвентаризації об'єктів ЧФ. У питанні об'єктів гідрографії сторони не знайшли консенсусу. Крім того, розглядалися питання юрисдикції, екології, військово-політичні питання і соціально-економічний розвиток м. Севастополя.

Керівник російської делегації, статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін зазначив, що російська сторона не має наміру виконувати рішення українських місцевих судів щодо передачі навігаційних об'єктів. За його словами, такі питання вирішуються на міждержавному рівні. Однак МЗС України впевнене, що найближчим часом буде відкрита дорога для інвентаризації об'єктів Чорноморського флоту Росії в Криму. За словами В.Огризка, "наші експерти впродовж найближчих двох-трьох тижнів сформулюють угоду. Потім ми з Григорієм Карасіним окремо проведемо консультації, щоб цей текст остаточно погодити". "Після цього дорога для інвентаризації об'єктів ЧФ в Криму буде відкрита", - вважає В.Огризко.

Міністерство закордонних справ України запевнило, що підвищить орендну плату за перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, хоча російська сторона з цим категорично не погоджується. Г.Карасін заявив: "Орендна плата становить щороку 97,8 млн, це питання в 1997 р. було вирішене і, як то кажуть, оскарженню і дискусіям не підлягає. Ми виходимо з того, що ціна оренди і час оренди визначені чітко в угоді 1997 р.". У свою чергу В.Огризко зауважив: "Я хочу додати, що у нас трохи інший підхід до цього питання. Але це - тема для наших наступних зустрічей, і ми його обов'язково піднімемо".

"Хочу зазначити, що переговори зосереджені не навколо виведення російської військово-морської бази з території України, а навколо забезпечення умов перебування і функціонування флоту, - сказав голова Комітету Держдуми з оборони Віктор Заварзін. - Над цим ми маємо намір працювати і надалі, що логічно і зрозуміло. Флот повинен виконувати свої завдання незалежно від політичної кон'юнктури". За його словами, "сторони продовжують обговорення питань, пов'язаних із забезпеченням умов для повноцінної діяльності флоту згідно з підписаними 10 років тому базовими угодами про його перебування в Україні".

Нагадаємо, згідно з міждержавною угодою між Україною і Росією, ЧФ РФ повинен бути виведений з української території не пізніше, ніж у 2017 р.


РБК-Україна


Другие новости по теме:
Борис Тарасюк: Заклики «сіверськодонецьких сепаратистів» нічого окрім посмі ... Борис Тарасюк: Заклики «сіверськодонецьких сепаратистів» нічого окрім посмі ...
РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ... РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ...
Лужкова можуть посадити в українську в’язницю Лужкова можуть посадити в українську в’язницю
МЗС НАГОЛОШУЄ, ЩО РОСІЯ ПОРУШИЛА ДВІ КОНВЕНЦІЇ ЧЕРЕЗ ПОРОШЕНКА МЗС НАГОЛОШУЄ, ЩО РОСІЯ ПОРУШИЛА ДВІ КОНВЕНЦІЇ ЧЕРЕЗ ПОРОШЕНКА
КС уже дозволив Тарасюку бути міністром? КС уже дозволив Тарасюку бути міністром?
 
| |
 
 Новости
Free counters!

Анализ сайта mediavektor.org