Swedbank купив "два в одному" банки С.Тигипка » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

ОпросКалендарь
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 


 
 

Swedbank купив "два в одному" банки С.Тигипка

10-07-2007, 11:44 | Политика
Swedbank купив "два в одному" банки С.ТигипкаSwedbank завершив покупку 100-відсоткового пакету акцій АКБ "Тас-Комерцбанк" і його дочірнього банку АКБ "Тас-Інвестбанк". Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова правління Swedbank Ян Ліден. Сума операції АКБ "Тас-Комерцбанк" склала 735 млн. дол., що включає внесок до статутного фонду банку у розмірі 50 млн. дол.

одаткова сума, максимальний розмір якої складає 250 млн. дол., підлягає виплаті акціонерам АКБ "Тас-Комерцбанк" по закінченню трьох років і залежить від фінансових результатів діяльності банку. Крім того, згідно з домовленостями, головою правління банку впродовж трьох років буде Сергій Тигипко, а головою наглядової ради - Ян Ліден.

Як повідомив С.Тигипко, ще не відомо, куди будуть вкладені гроші, залучені в результаті операції. "В першу чергу нас цікавитимуть ті бізнеси, де є ритейл, де є велика мережа, де є розрахунок на велику кількість населення", - сказав він. Також він додав, що наглядові ради банків ухвалили рішення не об'єднуватися. Крім того, за його словами, поки нічого не відомо про ребрендинг і про зміну назви АКБ "Тас-Комерцбанк".

Нагадаємо, що Swedbank підписав угоду про покупку "Тас-Комерцбанку" і "Тас-Інвестбанку" в лютому 2007р. Схема покупки передбачалася "два в одному": договір підписується на придбання "Тас-Комерцбанку", якому належать 100% акцій "Тас-Інвестбанку".

Відзначимо, що "Тас-Коммерцбанк" і "Тас-Інвестбанк" входять до фінансової групи "ТАС", власником якої є С.Тигипко. Також в структуру ФГ входять ЗАО "Страхова компанія "ТАС", ЗАТ "Страхова група "ТАС", АБ "Тас-Бізнесбанк". Останній С.Тигипко протягом року має намір підготувати до "успішного продажу". За його словами, в першу чергу "ТАС-Бізнесбанк" пропонуватимуть Swedbank.

За оцінками фахівців, на сьогоднішній день ФГ "ТАС" - це одна із структур, що найдинамічніше розвиваються на ринку України. За даними Асоціації українських банків, "Тас-Комерцбанк" входить в двадцятку провідних банків України, його дочка "Тас-Інвестбанк" займає 40 позицію. Частка обидвох на банківському ринку складає близько 2%.

Фінансова група ТАС створена в січні 2001 р.

Варто відзначити, що днями завершилася найкрупніша операція - австрійський банк Bank Austria Creditanstalt AG, що входить в UniCredit Group, повідомив про придбання 95% акцій "Укрсоцбанку" за рекордну суму в 2,07 млрд дол. Всього на сьогоднішній день іноземні інвестори скупили третину банківського ринку в Україні. З 10 провідних банків країни, капітал яких складає майже половину банківського сектора, на сьогоднішній день продані 4. Серед них - "Укрсоцбанк", "Укрсиббанк", "Аваль", ОТП.


РБК-Україна


Другие новости по теме:
Компания Тигипко приобрела еще 2,6% акций ТАС-комбанка Компания Тигипко приобрела еще 2,6% акций ТАС-комбанка
Зривають банки Зривають банки
"Таврію" продали банку "Південний"
"Єдині націонал-демократи": Плющ і Стельмах не підписали протокол про коа ...
Геннадій Корбан прогнозує серйозну боротьбу за Геннадій Корбан прогнозує серйозну боротьбу за "Укртелеком"
 
| |
 
 Новости
Free counters!

Анализ сайта mediavektor.org