В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк » Медиавектор. Независимое информационное издание
Контакты: mediavektor.org@yandex.com
 |   |  Обратная связь

Опрос
Календарь
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


 
 

В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.Семенюк

7-02-2008, 17:58 | Политика
В.Ющенко призупинив рішення Кабміну щодо усунення В.СеменюкПрезидент України Віктор Ющенко своїм наказом призупинив дію розпорядження Кабінету Міністрів про усунення голови ФДМУ Валентини Семенюк від виконання обов'язків голови Фонду державного майна. Текст документу опублікований на офіційному сайті Глави держави. Цим же указом В.Ющенко зупинив дію постанови Кабміну про звільнення трьох заступників голови ФДМ.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні, що уряд України підкорятиметься рішенню Президента про припинення дії розпорядження Кабміну про усунення Валентини Семенюк від виконання обов'язків голови Фонду державного майна (ФДМУ) і виконуватиме його, але це фактично продовжить корупцію.

В той же час голова Верховної Ради Арсеній Яценюк не виключив, що ситуація з В.Семенюк може спровокувати чергове протистояння у парламенті. Про це він заявив сьогодні журналістам. Спікер зазначив, що він є реалістом, а отже, упевнений в тому, що "ідеальної ситуації в парламенті не буде". "Будуть ті або інші протистояння, будуть ті або інші питання, які викликають резонанс, і Семенюк може викликати такий резонанс", - пояснив він.

А.Яценюк підкреслив, що в межах конституційного процесу питання про відставку голови ФДМУ стоїть на порядку денному ВР, який був затверджений.

Напередодні В.Семенюк рішенням Кабміну була усунена з посади на час проведення службового розслідування спеціальною групою, створеною Кабінетом Міністрів. Про це на брифінгу заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Першим заступником голови ФДМУ був призначений Андрій Портнов. Ю.Тимошенко також зазначила, що спецгрупа при Кабміні перевірить діяльність Фонду на предмет порушень Конституції і ознак корупції. Також рішенням Кабміну були звільнені заступники голови ФДМУ, "які, на нашу думку, не відповідають вимогам, що висуваються", зазначила прем'єр. При цьому вона повідомила, що Дмитро Парфененко залишається працювати на посаді заступника голови Фонду держмайна, який займається питаннями приватизації. "Це висококласний фахівець, і він продовжуватиме роботу", - сказала прем'єр.

В той же час, керівник Секретаріату президента України Віктор Балога заявив, що урядове рішення про усунення В.Семенюк від виконання обов'язків голови ФДМ є серйозним правовим і політичним прецедентом, створеним Кабінетом Міністрів під керівництвом Ю.Тимошенко.

За словами В.Балоги, прагнення уряду вирішити ряд серйозних проблем, пов'язаних з діяльністю ФДМУ, цілком зрозуміле і обгрунтоване, проте воно не повинне викликати рішення, які йдуть врозріз з Основним Законом. "Заявлені плани Кабміну щодо проведення цього року приватизації прямо пов'язані з оголошеними виплатами компенсацій за знеціненими внесками радянського Ощадбанку. Звичайно, уряд включив приватизаційний форсаж, який сьогодні зачепив керівництво ФДМУ. Справа не в персоналіях: усунення В.Семенюк прямо суперечить Конституції", - підкреслив він.

Сама В.Семенюк також вважає, що її усунули з посади з порушенням чинного законодавства. За її словами, голова Фонду держмайна призначається указом Президента України за узгодженням з парламентом, тому ініціювати проведення службового розслідування відносно голови приватизаційного відомства може або Президент, або парламент.


mediavector.org
наводить повний текст Указу Президента України, яким Валентина Семенюк була поновлена на посаді голови ФДМУ.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 106/2008

"Про зупинення дії розпоряджень Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 року № 201-р, № 203-р, № 204-р, № 208-р"


Кабінетом Міністрів України 6 лютого 2008 року видано розпорядження № 201-р «Про звільнення Петрова В.М. з посади першого заступника Голови Фонду державного майна України», № 203-р «Про звільнення Гриненка А.С. з посади заступника Голови Фонду державного майна України», № 204-р «Про звільнення Потімкова О.Ю. з посади заступника Голови Фонду державного майна України» і № 208-р «Про проведення службового розслідування».

Названими актами Кабінет Міністрів України звільнив з посад керівників Фонду державного майна України, а також призначив у зв'язку з виявленням фактів порушення законодавства України посадовими особами Фонду державного майна України службове розслідування та відсторонив на період проведення цього розслідування В.Семенюк від виконання повноважень Голови Фонду державного майна.

Ураховуючи, що за Законом України «Про приватизацію державного майна» та Тимчасовим положенням про Фонд державного майна України Фонд державного майна України визначено державним органом, що здійснює державну політику у сфері приватизації державного майна, зазначені розпорядження Кабінету Міністрів України не відповідають Конституції України, яка відносить до повноважень Кабінету Міністрів України вирішення кадрових питань стосовно керівників центральних органів виконавчої влади (пункт 92 статті 116).

Ураховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Зупинити дію:

розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 року № 201-р «Про звільнення Петрова В.М. з посади першого заступника Голови Фонду державного майна України»;

розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 року № 203-р «Про звільнення Гриненка Л.С. з посади заступника Голови Фонду державного майна України»;

розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 року № 204-р «Про звільнення Потімкова О.ІО. з посади заступника Голови Фонду державного майна України»;

розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 року № 208-р «Про проведення службового розслідування».

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

7 лютого 2008 року
Президент України Віктор Ющенко


За повідомленням РБК-Україна
Другие новости по теме:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про призначення позачергових виборів до Верховної ...
30 вересня 2007 р. відбудуться дострокові парламентські вибори 30 вересня 2007 р. відбудуться дострокові парламентські вибори
Що це було? Ющенко поновив на посаді С.Піскуна (текст указу) Що це було? Ющенко поновив на посаді С.Піскуна (текст указу)
В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу. В.Ющенко змусив Кабмін фінансувати вибори. Повний текст указу.
РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ... РНБО зобов’язала структури виконавчої влади забезпечити виконання Указу про ...
 
| |
 
 Новости


Free counters!